KMATOБ-FEST-2016

Постановний склад

Фестиваль хореографічного мистецтва "КМАТОБ-FEST-2016" - це своєрідна платформа для учасників, покликана стимулювати творчий, інтелектуальний, духовний розвиток талановитої молоді, і одночасно чудова палітра можливостей: культурний обмін та розвиток творчих колективів, підвищення професійного рівня виконавців.

Фестиваль проходитиме два дні 27 та 28 квітня 2016 р. на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва (м.Київ, вул. Межигірська, 2., ст.м."Контрактова площа"). Початок о 19.00.

Про програму і особливості цьогорічного мистецького форуму розповідає незмінний художній керівник фестивалю, відомий український танцівник та хореограф, лауреат міжнародних конкурсів Олексій Бусько:

«Наш фестиваль проходитиме вже втретє, але вперше він відбуватиметься у статусі міжнародного, адже серед його учасників, окрім вітчизняних виконавців, відомі майстри сучасного танцювального мистецтва з країн Західної Європи.  Серед них буде і визнаний майстер із Швейцарії – танцівник і хореограф Томас Меттлер. 27 квітня він презентуватиме свою виставу Some men must die («Деякі чоловіки мають померти») за участю танцівників із різних країн світу. Цього ж дня на сцену театру із новою виставою This Is Jazz Jam / «Це джаз джем» вийде і колектив Анатолія Сачівкa Apache Crew, виступи якого стали справжнім відкриттям минулорічного «КМАТОБ-FESTy».  28 квітня програму фестивалю продовжить танцювально-театральна вистава-візія «Коридор» киянина Юрія Пристаєцького – хореографа-режисера, знайомого багатьом як постановника номерів у телевізійних проектах «Танцюють всі», «Україна має талант» та «Х-фактор». У другому відділі цього ж дня – сучасна танцювальна вистава ADUR / «АДУР» / у постановці іспанського хореографа з Країни Басків Хорхе Хауреѓі Аллюе. Виставу, яку було створено в Україні, виконають танцівники з різних колективів Києва. А на завершення  «КМАТОБ-FESTу-2016» наших глядачів чекатиме сюрприз від учасників фестивалю».

 

Знайомимо з учасниками фестивалю:


 

ЮРІЙ ПРИСТАЄЦЬКИЙ

Хореограф-постановник, режисер

Закінчив Київську муніципальну академію естрадного та циркового мистецтв (2004), пройшов майстер-класи всесвітньо відомих майстрів Лінди Сегер (2013) та Кшиштофа Зануссі (2015), курси кіновиробництва Національної кіно та телевізійної школи Великобританії (2015).

Танцював у Арт-хаус театрі Костянтина Томільченка Soul B, зокрема у балетах «Ехо» та Angels Dreams, у 3D мюзиклі «Барон Мюнхаузен», брав участь у багатьох танцювальних проектах і телешоу в Україні, гастролював у Німеччині, Польщі, Франції, Туреччині.

Хореограф-постановник, режисер номерів у проектах телеканалу СТБ «Танцюють всі» (2012), «Україна має талант» (2012-2015) та «Х-фактор» (2012-2015).

Постановник танцювальної вистави «Колись було, колись буде», Студія сучасного танцю «Бліц» (Ужгород, 2010).

Хореограф-постановник передматчевої церемонії відкриття чемпіонату Європи з футболу EURO 2012  у Львові; постановник вогняного перформансу «Земля вічного вогню» на Перших європейських Олімпійських іграх у Баку (Азербайджан, 2015).

Хореограф-постановник вистави «Страсті за Тарасом» на музику Є.Станковича, присвяченої 200-річчю від дня народження  Тараса Шевченка, що відбулася  9 березня 2013 на сцені Національної опери України.

Автор ідеї та хореограф-режисер вистави «Коридор» (2015).

 

 

28 квітня на фестивалі «КМАТОБ-FEST-2016» Юрій Пристаєцький представить танцювально-театральну виставу-візію «КОРИДОР», створену у співпраці з драматургом Талою Онищук. Музичною основою постановки стали пісні з репертуару відомої португальської співачки Дулсе Понтеш. За задумом постановників «Коридор» – це філософська вистава про вічні проблеми, близькі кожному, це спроба зрозуміти, що в цьому житті важливо, а що – марнота. Коридор уявляється символом життєвого шляху людини, місцем її випробувань та поневірянь. Юрій Пристаєцький відзначає: «Я давно почав роздумувати над ідеєю простору коридору як форми життя. Кімнати, немов певні періоди. А наше життя проходить у коридорі: з різних кімнат то з’являються, то зникають люди… Цікаво було досліджувати те, як ми своїми вчинками впливаємо на життя людей, що нас оточують, як ми формуємо їхнє майбутнє своїм ставленням, якою є справжня ціна щирого прощення і любові, якими ми приходимо у це життя і з чим або ким постійно боремося ».

Прем’єра вистави відбулася у вересні 2015 в рамках Гогольfesty. Зараз постановники розширюють і доповнюють виставу, вносять зміни до деяких сцен і оновлюють склад виконавців.

У виставі буде задіяна збірна команда у складі 12 українських танцівників із різних хореографічних колективів.

 

Посилання на промо - ролики :

https://www.youtube.com/watch?v=3vrCmdqB9DE

https://www.youtube.com/watch?v=rOWxGTpmLU4

ПРО ВИСТАВУ:

http://music.cultua.media/5221-pomizh-kimnat/

 

ТОМАС МЕТТЛЕР / Thomas Mettler  (Швейцарія)

Хореограф, танцівник

«Мою роботу у ТЕАТРІ І ТАНЦІ упродовж 36 років можна охарактеризувати як безперервний пошук і невпинне дослідження.

Постійний аналіз того, що було досягнуто упродовж цієї подорожі, і в той же час приємне відчуття «недосяжного», навчили мене за всі ці роки невпинно рухатись вперед, сповнили бажанням відкривати. Заради того, щоб продовжувати ДОСЛІДЖЕННЯ. Сам пункт призначення не є таким цікавим як сам шлях і сама подорож; пошук більш суттєвий, ніж мета – мета, яка таким чином формує себе з ефемерного знову і знову».

 

Його міжнародні досягнення, а також викладання понад 29 років, в тому числі 4 роки на посаді педагогa акторської майстерності  та у танцювальних шкoлax Лондонa і Парижa, а також понад 150 інтенсивних майстер-класів привели його до Колумбії, Франції, Англії, Італії, Німеччини, США, Греції, Португалії, Індії, Фінляндії, Іспанії, Ізраїлю, Польщі, Палестини, Чеської Республіки, України, Австрії й знову до Швейцарії.

Своїми виступами по всьому світу та запрошенням артистів з усього світу до його рідної Швейцарії, він продовжує втілювати свою мрію про світ без кордонів.

 

 

 27 квітня на сцені театру разом із міжнародною командою танцівників із Швейцарії, Великобританії та України Томас Меттлер представлятиме свій перформанс "Деякі чоловіки мають померти".

Виставу було створено спеціально для українських глядачів і вперше показано у вересні 2015 на Гогольфесті. Напередодні прем’єри Томас Меттлер сказав кореспонденту видання Cultprostir: «Коли мене запросили до України, я одразу ж подумав, що створю саме такий перформанс, тому що для мене смерть – невід’ємна частина життя, але я розумію, що у українських глядачів, чия країна живе у стані війни, всі відчуття загострені, жага до життя збільшилася, і відчуття гармонійного зв’язку життя і смерті втрачене. Не знаю, як вони сприймуть виставу, але, сподіваюсь, що знайомство з фізичним театром розбудить їх серце, змусить відчувати довколишній світ усіма фібрами душі і ще глибше любити кожну мить свого життя».

Вистава, яка порушує вічні питання співіснування у всесвіті життя і смерті,

стала мистецькою подією і для глядачів, і для журналістів, які, зокрема, назвали її колажем із яскравих замальовок про життя чоловіків, де в основі виконання правдивість, гра та імпровізація. Особливої неповторності надали перформансу пісні в українському народному стилі, які прозвучали у живому виконанні.

У квітні 2016 Томас Меттлер знову збере міжнародну команду танцівників-акторів, щоб методами фізичного театру осмислити роль чоловіка і показати на «КМАТОБ-FESTі» нову редакцію вистави.

 

ХОРЕОГРАФ ПРО ВИСТАВУ:

«ДЕЯКІ ЧОЛОВІКИ МАЮТЬ ПОМЕРТИ» / SOME MEN MUST DIE

за оригінальною ідеєю / під керівництвом Томаса Меттлера (Швейцарiя)

у співпраці з танцівниками і акторами з Швейцарії, Великобританії, України

«Деякі чоловіки мають померти» – форма Фізичного Театру, де танцівники і актори з Швейцарії та Англії зустрічаються з танцівниками і акторами з України, щоб знайти відповіді на питання  про роль «Чоловіка», і як трапляється, що деякі чоловіки вмирають, а деякі чоловіки живуть ...

Томас Меттлер був (як завжди), у пошуку тих, хто може спільно збагачувати його уявлення про те, як натовп божевільних людей наважується на все під час виступу – кожен з них, не боячись оголювати свої внутрішні страхи, може дозволити собі висміювати те, що відбувається, особливо себе, сповнений бажання вийти за межі краси танцю. Розкриваючи суть і правду у виступі, граючи, імпровізуючи, використовуючи тіло і голос, танцюючи своїм серцем і душею. Група людей, які кидають виклик один одному в кожній сцені, ризикуючи і максимально включаючись у процес – розкриває свої найпотаємніші почуття, виходячи за межі «нормального». Емоційно і фізично. Для того, щоб розкрити суть виступу найбільш глибоко і правдиво... З чорним гумором і фізичною відкритістю вони танцюють сцени з архаїчного крику архетипу чоловіка до останнього подиху вмираючого – у пошуку відповідей  на такі питання, як:

Що таке справжній чоловік?

Чого понад усе боїться чоловік?

Хто з чоловіків заслуговує на смерть?

Заради чого варто вмирати?

Чи вмирає людина, коли вмирає любов?

Як жити перед лицем смерті?

Скільки разів треба померти, щоб стати чоловіком?

Чи можете ви сміятися над смертю?

Коли ти сміявся в останній раз над собою, чоловіче?

Наскільки смішною може бути людина?"

 

ПРЕСА ПРО ВИСТАВУ:

http://nv.ua/ukr/gogolfest/some-men-must-die-abo-pro-shcho-govorjat-choloviki-pid-chas-vijni-70337.html

http://blogs.lb.ua/olena_zadorozhna/317080_vidgomin_gogolfestu_htos_taki.html

 

 

APACHE CREW  – 

творче об’єднання артистів-танцівників, яке заснував у 2014 році в Києві режисер і хореограф-постановник Анатолій Сачівко. У складі колективу – 30 професійних танцівників, які  є представниками багатьох танцювальних напрямів. Команда Apache Сrew створює танцювальні перформанси, яким притаманний унікальний стиль, що вже встиг стати  впізнаваним. Синтез стилістики і неповторної манери кожного з учасників  дозволив молодій команді швидко зайняти власне місце серед колективів сучасного танцю. Колектив брав участь у різноманітних конкурсах, фестивалях, телевізійних шоу. Apache Crew - переможці танцювального фестивалю ЛКС («Краща команда країни 2014»), Всеукраїнського танцювального чемпіонату The Challenge 2015; визнані «Відкриттям року 2014» за версією престижної вітчизняної танцювальної премії  Myway Dance Awards за внесок у танцювальне мистецтво. Виступ Apache Crew на фестивалі «КМАТОБ-FEST-2015» з прем'єрою вистави «Мегаполіс» став однією з яскравих подій минулорічного танцювального форуму. Цього року на глядачів знову чекає прем'єра. 

 

 

27 квітня на «КМАТОБ-FEST-2016» команда  APACHE CREW  представить прем’єру танцювального перформансу THIS IS JAZZ JAM / «ЦЕ ДЖАЗ ДЖЕМ» на музику одного з найвідоміших діячів сучасної європейської імпровізаційної музики, швейцарця Еріка Трюффаза.  Керівник колективу, автор ідеї та хореограф-постановник вистави Анатолій Сачівко обіцяє: «Все трапиться саме тут та зараз. Музика, яка спонукає шукати той клятий сенс. Вільна дія, відчуття простору, людей поруч, індивідуальність та своя думка, сформульована власним досвідом та життєвим шляхом учасників гурту Apache Crew. Цього разу на вас чекає This is jazz jam. Якщо ти нічого про це не знаєш, ще не все втрачено, дивись на сцену... »  

 

ХОРХЕ ХАУРЕҐІ АЛЛЮЕ / JORGE JÁUREGUI ALLUE  (Іспанія, Країна Басків)

танцівник, хореограф          
Танцювальну кар’єру розпочав у 1997 у Країні Басків. У 2001 переїхав до Барселони, де взяв участь у кількох виставах Даміана Муноза / Damian Muñoz і його компанії La Intrusa Danza. Працював у різних колективах і компаніях, а у 2004 вступив до легендарної брюссельської танцювальної команди бельгійського хореографа та режисера Віма Вандекейбуса Ultima Vez / «Ултіма Вез». В Ultima Vez / Wim Vandekeybus він бере участь у створенні та виконанні таких постановок як: Les porteuses de mauvaises nouvelles / «Розповсюджувачі поганих новин» (2004), Puur (2005), Spiegel (2006), Menske (2007), а також у танцювальному фільмі Here Аfter («Тут після», 2007).
У 2009 разом із танцівницею Лаурою Аріс Альварез /Laura Arís Álvarez створив проект EMBER – художню платформу для їх власної роботи. Створили вистави La era de los cosmonautas /«Доба космонавтів» та Cola De Gallo, які були представлені на міжнародних фестивалях. Здійснили хореографічні постановки для колективів Taller Nacional de Danza з Коста Ріки, Centro de las Artes de San Luis Potosí з Мексики, Загребської танцювальної компанії з Хорватії, Гонконгської академії виконавських мистецтв з Китаю. У 2014 знову приєднався до Ultima Vez задля створення і показу вистави What the body does not remember («Чого не пам’ятає тіло»). Від 2009 викладає і дає майстер-класи в багатьох країнах світу, серед яких Австрія, Іспанія, Швейцарія, Бельгія, Україна та ін.

 

 

28 квітня в рамках «КМАТОБ-FESTу» буде показано сучасну танцювальну виставу ADUR / «АДУР» / у постановці Хорхе Хауреѓі Аллюе . Ця вистава була створена для українських танцівників і вперше представлена у грудні минулого року в Центрі культури і мистецтв «ДІЯ» кіностудії ім. О.Довженка. Хорхе запропонував українським глядачам своє бачення відповіді на непросте питання про те, що є головним у взаємозв’язках між людьми і Космосом. Напередодні прем’єри він так пояснив назву і концепцію вистави: «Працюючи хореографом і танцівником по всьому світу, я помітив таку тенденцію, що люди масово почали втрачати важливий зв'язок між своїм внутрішнім «я» і довколишнім світом. Зв'язок, який нам від початку був дарований природою. У моїй країні цей зв'язок називається adur. Як дитина втрачає пуповину і прямий зв'язок із матір'ю, так і ми часом втрачаємо adur – зв'язок зі світом всіх речей, що оточують нас». Напередодні «КМАТОБ-FEST-2016» Хорхе Хауреѓі Аллюе знову відвідав Київ і зібрав українських танцівників з різних колективів, щоб підготувати виставу ADUR для показу на цьогорічному форумі хореографічного мистецтва.

ХОРЕОГРАФ ПРО ВИСТАВУ:

ADUR / «АДУР» /
Автор ідеї Хорхе Хауреѓі Аллюе / Jorge Jáuregui Allue (Іспанія, Країна Басків)

Музика: Ancestors, Tired Soldiers, Alexandre Desplat, The Band of Folk Instruments

«Невидима внутрішня сила, яка з народження є у кожної людини, і поєднує її з усім зовнішнім світом, глибока і безцінна. Одні втрачають цю силу, інші придушують  в собі свідомо, щоб більше ніколи її не чути. Відсутність глибокого внутрішнього зв'язку між людиною і зовнішнім світом вбиває той момент цінності і людяності в їх житті. Відбувається розрив ... Як відновити? Як не втратити? Як зрозуміти безцінність невидимого духовного зв'язку між людьми? Підкаже ADUR ... сила, яка рухає і пов'язує, не зважаючи на відстань, енергія, яка надає життєвої впевненості.

Поява танцівників на сцені поступово наповнює чорну порожнечу простору відчуттям сили, проникаючи в свідомість глядача. Кожна сцена –  це закінчена думка, пронизана змістом і енергією. Вистава – подорож хореографа і учасників в глибини духовних, невидимих ниточок-зв'язків, які не лише об'єднують людей між собою, але і пов'язують  кожне окреме «Я» з універсальним простором під назвою «Всесвіт».

Шлях насичений діями і більше схожий на процес відтворення зв'язків між людьми, і природою речей. Така подорож допоможе повною мірою відкрити всю багатогранність головного питання: що це за сила, яка тримає нас, людей, разом і як не втратити її в боротьбі за свій особистий комфорт».

 

Промовідео:

 https://vimeo.com/160366693

 

                                                                                                       П’ять вистав про вічне

26.04.2016

27 та 28 квітня на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва... Читати далi

Поміж кімнат

23.04.2016

Що таке Коридор? Для тлумачного словника це слово означає прохід, який з’єднує окремі частини... Читати далi

Чому чоловіки гинуть...

20.05.2016

У Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбувся фестиваль,... Читати далi