ЗЯБЧЕНКО Ірина

солістка опери (сопрано)

лауреат республіканських конкурсів

Вищу вокальну освіту розпочала у Вінницькому педагогічному інституті, де паралельно із навчанням почала співати у капелі Вінницького педагогічного інституту (нині – капела Вінницького педагогічного університету) під керівництвом В.І.Газинського. Продовжила і завершила навчання у Київській державній консерваторію ім. П.І.Чайковського, яку закінчила у 1989 в класі народної артистки СРСР, професора Євгенії Мірошниченко.

Від 1989 – солістка Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

Водночас

від 1999 – солістка Національного президентського оркестру України під керівництвом народного артиста України Анатолія Молотая.

Ще під час навчання почала співати в Оперній студії консерваторії

ім. П.І.Чайковського, що продовжувала за сумісництвом і під час подальшої професійної діяльності (до 1993). На сцені Оперної студії виконала партії у виставах:

«Царева наречена» М.Римського-Корсакова (Марфа),

«Майська ніч» М.Римського-Корсакова (Панночка),

«Севільський цирульник» Дж.Россіні (Розіна),

«Травіата» Дж.Верді (Віолетта),

«Ріголетто» Дж.Верді (Джільда),

«Любовний напій» Г.Доніцетті (Адіна)

та ін.

Також у репертуарі:

«Лючія ді Ламмермур» Г.Доніцетті (Лючія),

«Чарівна флейта» В.А.Моцарта (Цариця ночі),

та ін.

Має величезний і різноманітний концертний репертуар – сольний та у супроводі хору, зокрема соло сопрано в хорових творах Й.С.Баха, М.Березовського, інших старовинних композиторів.

Крім класичної музики, працює також над творами, які комбінують стиль класичної та сучасної естрадної і рок-музики.

У 1989–1999 співала з Тріо ім. Д.Бортнянського (голос, флейта, клавесин) і співпрацювала Національним будинком органної та камерної музики, де виконувала старовинну музику.

У проекті Громадського творчого об’єднання «Київська камерна опера» (художній керівник – народна артистка України Н.Свириденко) виконала партію Марини в опері «Сокіл» Д.Бортнянського.

Від 1988 співпрацювала з Національною Радіокомпанією України.

Має понад 90 фондових записів різножанрової музики з симфонічним оркестром та з оркестром народних інструментів Національної Радіокомпанії України під керівництвом народного артиста України Святослава Литвиненка, з фортепіано, з Тріо ім. Д.Бортнянського.

У 1995-2001 багато виступала з оркестром «Перпетуум мобіле» Спілки композиторів України  під керівництвом народного артиста України Ігоря Блажкова. Під час цієї співпраці багато музичних творів було виконано вперше в СНД.

Брала участь у концертах Національного ансамблю солістів «Київська камерата» та Національного духового оркестру України.

Гастролювала у країнах СНД – Білорусії, Росії, Молдові, а також у Франції, Польщі, Німеччині, Австрії, Іспанії, Португалії, Великобританії.

Була учасницею 12 міжнародних фестивалів.  Зокрема, у 1992 на Міжнародному фестивалі камерної музики  у м. Райнсберг (Німеччина) виконала головну партію принцеси Аталанти у прем’єрі опери К.В.Глюка «Корона» (режисер – Gotz Ficher, диригент – Dieter-Gerhardt Worm).

У грудні 2005 – січні 2006 із симфонічним оркестром Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва гастролювала в Іспанії та Португалії. У січні 2008 брала участь у концерті солістів та симфонічного оркестру театру «Опера-гала», який відбувся у  столиці Великобританії, на сцені лондонського «Кадоган-холу».

 У 2005-2011 викладала вокал у Київській дитячій школі мистецтв №5. Серед вихованців – переможці V та VI міжнародних дитячих музичних фестивалів «Золоті зернята України» (2007, 2008).

Співачка – лауреат Республіканського конкурсу вокалістів (м. Хмельницький, 1990) та Республіканського радіо-конкурсу «Нові імена» (м. Київ, 1991).

 Партії

На сцені театру виконала партії у виставах:

«Казка про царя Салтана» М.Римського-Корсакова (Царівна-Лебідь),

«Ріголетто» Дж.Верді (Джільда),

«Реквієм» В.А.Моцарта (партія сопрано),

«Карміна Бурана» К.Орффа (партія сопрано),

«Дитя і чари» М.Равеля (Принцеса, Вогонь, Соловейко),

«Зима і Весна» М.Лисенка (Ожеледиця),

«Пригоди Буратіно» О.Білаша (Мальвіна),

«Золоторогий олень» О.Костіна (Нічна птиця),

«Івасик-Телесик, або Пастка для Відьми» І.Щербакова (Оленка),

«Дванадцять місяців» С.Баневича (Королева),

«Стійкий олов’яний солдатик» С.Баневича (Соловейко),

«Зайчик-листоноша» І.Якушенка (Білочка),

«Чарівна музика» М.Мінкова (Принцеса),

«Фабрика Санти» П.Табакова (Вічна Мерзлота),

«Оперна абетка, або У пошуках загублених нот» (Арія Цариці ночі з «Чарівної флейти»),

Концерт для голосу з оркестром Р.Глієра (у концертних програмах театру),

«Шляхи кохання» – концерт-вистава (Співачка-учасниця кастингу),

гала-концерт «Ключі до відпустки»,

та ін.