БУСЬКО Олексій

артист балету

соліст балету – провідний майстер сцени

лауреат міжнародних конкурсів

Закінчив факультет режисури і хореографії Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «хореографія» (2006).

Від 2006 року – провідний соліст трупи «КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ».

Танцівник є лауреатом ХІ Відкритого конкурсу артистів балету Росії «Арабеск-2010» м. Перм, де його було відзначено премією за краще виконання номера сучасної хореографії, а також дипломом журі преси за артистизм і втілення авторського стилю хореографа.

В останні роки плідно працює і як балетмейстер, ставить хореографічні мініатюри та одноактні балети. У 2012 р. роботи молодого хореографа здобули гран-прі на двох престижних міжнародних форумах:

XXV-му Міжнародному фестивалі сучасної хореографії «IFMC» у Вітебську (Білорусь) та VI-му Міжнародному конкурсі хореографічного мистецтва ім. С.Дягілєва «Янтарний Фавн» у Лодзі (Польща).

Хореографічні мініатюри О.Буська

«Альбом» на музику Л.Ферре,

«День із життя театру» на музику В.А.Моцарта, 

«Три хвилини» на музику К.Сен-Санса включено до дивертисментної програми

«КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТУ» Con tutti instrumenti.

У лютому 2014 р. на запрошення Володимира Васильєва взяв участь у гала-концерті, присвяченому видатній балерині Катерині Максимовій «И все, что сделано тобой…», у Большому театрі Росії, де разом із артисткою театру Анастасією Харченко виконав поставлену ним з цієї нагоди мініатюру Petite fleur  на музику Г.Манчіні. На сцені нашого театру номер було показано на фестивалі «КМАТОБ-FEST» та у гала-концерті, присвяченому закриттю 32-го театрального сезону.

У сезоні 2013-2014 рр. здійснив першопрочитання двох одноактних балетів на музику київського композитора О.Родіна – «Пори року» (2013) та «Видіння Рози» (2014), які увійшли до діючого репертуару театру.

За постановку балету «Пори року» хореограф став номінантом премії «Київська пектораль-2013» (номінація «кращий режисерський дебют»).

Є одним з ініціаторів створення та організаторів Фестивалю хореографічного мистецтва «КМАТОБ-FEST», який вперше пройшов у театрі в квітні 2014 р.

 

Партії

«Кармен.TV» на музику Ж. Бізе – Хозе, Ескамільо

«Палата № 6» на музику А.Пярта – Молодий лікар

«Лускунчик» П.Чайковського – Принц-Лускунчик

«Андеграунд» на музику П.Васкса – Наречений

«Лебедине озеро. Сучасна версія» П.Чайковського – Зігфрід

«Ромео і Джульєтта (Шекспірименти)» на музику П.Чайковського, Г.Ф.Генделя

та доби Ренесансу – Ромео

«Дощ» на музику народів світу та Й.С.Баха – Молдова

«Перехрестя» на музику М.Скорика – Бог

«Двоє на гойдалці» на музику Й.С.Баха та Ч.Варгас – Він

«Пори року» О.Родіна – Він

«Видіння Рози» О.Родіна – Крадій

«Женщины в ре миноре (Жінки у ре мінорі)» на музику Й.С.Баха – Він