ВОРОНКО Євген Леонідович

диригент

Творчу діяльність розпочав як виконавець-інструменталіст під час навчання у Київському державному музичному училищі ім. Р.Глієра (клас викладача І.М.Пендищука, кларнет).

За виконання класичного репертуару отримав звання лауреата першої премії двох Республіканських конкурсів молодих виконавців на духових інструментах (1989, 1990) та лауреата Всесоюзного джазового фестивалю (1989, кларнет, фортепіано, клавішні інструменти) за виконання власних композицій.

У 1990 році як студент КДМУ ім. Р.Глієра був відряджений до Польщі, де мав сольні виступи в Краківській Академії Музики.

 Закінчив Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського у 1998 році за фахом «диригент симфонічного оркестру та музичного театру» в класі видатного українського маестро та засновника нашого театру, народного артиста України, професора Євгена Васильовича Дущенка.

Відтоді – диригент Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва і одночасно – викладач диригування та керівник студентського духового оркестру Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

З червня 2012 – головний диригент, з вересня 2013 - диригент театру.

У театральному репертуарі диригента – опери «Травіата» Дж.Верді, «Король Дроздобород» Ю.Шевченка, балети «Лебедине озеро», «Спляча красуня», «Лускунчик» П.Чайковського, «Шехеразада» на музику М.Римського-Корсакова, «Шопеніана» на музику Ф.Шопена, «Карнавал тварин» на музику К.Сен-Санса, «Попелюшка», «Ромео і Джульєтта», «Петрик і Вовк» на музику С.Прокоф’єва, «Дюймовочка» Ю.Русинова, «Гидке каченя» О.Петрової, І.Цеслюкевич, А.Микити, «Мауглі» О.Градського, «Білосніжка та семеро гномів» Б.Павловського, «Бармалей та Айболить Ю.Шевченка, "Видіння Рози" О. Родіна; дитячі оперні казки «Зайчик-листоноша» І.Якушенка, «Івасик-Телесик, або Пастка для Відьми» І.Щербакова,  «Пригоди Буратіно» О.Білаша, «Чарівна музика» М.Мінкова, «Як козаки змія приборкували» та «Зачарований чумак» І.Поклада, «Стійкий олов’яний солдатик», «Історія Кая і Герди» та «Дванадцять місяців» С.Баневича.

Як диригент-постановник дебютував у 2001 році, здійснивши на українській сцені першопрочитання опери М.Раухвергера «Червона Шапочка».

Диригент-постановник балету Є.Станковича «Майська ніч» (2015), мюзиклів «Жив собі пес...» В.Назарова (2017), «Фабрика Санти» П.Табакова (2018), симфонічних та вокально-симфонічних концертних програм «Класика, яка завжди з нами» (2004), «Симфонічна феєрія» (2007), «Перлини музичної класики» (2008), «Симфонічна абетка для дітей та їхніх батьків» (2011).

В межах проекту «Родинний театр» як режисер-постановник здійснив на сцені театру виконання одноактної вистави на основі опери Е.Хумпердінка «Гензель і Гретель».

Автор аранжування та оркестровки мюзиклу І.Поклада «Зачарований чумак».

Диригував оперно-симфонічними концертними програмами на гастролях колективу театру в Україні, Іспанії, Португалії та під час проведення Х ювілейного оперного фестивалю в місті Пярну (Естонія). 

У 2007 році в місті Портімао (Португалія) під орудою Є.Воронка було здійснено виконання балету «Лускунчик» за участю трупи «Ballet de Madrid» легендарної танцівниці та хореографа Алісії Алонсо.

Навесні 2012 року в «Detroit Opera House» (США) диригував балетом «Лебедине озеро» П.Чайковського за участю всесвітньо відомого танцівника та хореографа Анхела Корельї (Angel Corella) та очолюваної ним трупи «Barcelona ballet» (Іспанія).

Як диригент симфонічного оркестру постійно і плідно співпрацює на сцені та в студіях звукозапису з зірками сучасної української естради. Серед найбільш яскравих творчих проектів у цьому жанрі, що відбулися за участю Євгена Воронка, –  виступ української співачки Руслани в ії власній концертній програмі «Дикі танці» на відкритті конкурсу Євробачення у Києві в 2005 році, неодноразові виступи з рок-гуртом «Океан Ельзи» та участь у багатосерійному телевізійному шоу «Зірки в опері» на телеканалі «1+1», де диригента об’єднала творча співпраця з такими яскравими особистостями як народна артистка України, солістка Віденської опери Вікторія Лук’янець, легендарний італійській співак Робертіно Лоретті, композитор Олексій  Рибников, українська зірка джазового співу та майбутня переможниця конкурсу «Євробачення» Джамала, співаки Олександр Пономарьов, Сергій Пєнкін, Святослав Вакарчук, учасники групи «Бі-2» та ін.

Здійснив постановку рок-опери «Orpheus & Eurydice forever», виконання якої відбулося в травні 2016 року на сценах Національної опери України та Львівської національної опери.  

Євген Воронко – член журі театральної премії «Київська пектораль» (2016, 2017).