ВОРОНКО Євген Леонідович

диригент

Закінчив Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського у 1998 році за фахом «диригент симфонічного оркестру та музичного театру» в класі видатного українського маестро та засновника нашого театру, народного артиста України, професора Євгена Васильовича Дущенка.

Відтоді – диригент Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва і одночасно – викладач диригування та керівник студентського духового оркестру Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

З червня 2012 по серпень 2013 року – головний диригент театру.

Від вересня 2013 року - диригент театру.

У репертуарі театру диригує виставами, серед яких: балети «Лускунчик», «Лебедине озеро», «Спляча красуня» П.Чайковського, «Карнавал тварин» на музику К.Сен-Санса, "Шопеніана", "Шехеразада" на музику М.Римського-Корсакова, «Попелюшка»«Ромео і Джульєтта»«Петрик і Вовк» на музику С.Прокоф’єва, «Дюймовочка» Ю.Русинова, «Гидке каченя» О.Петрової, І.Цеслюкевич, А.Микити, «Мауглі» О.Градського, «Білосніжка та семеро гномів»Б.Павловського, «Бармалей та Айболить Ю.Шевченка, "Видіння Рози" О. Родіна; опера "Травіата" Дж. Верді; дитячі оперні казки «Зайчик-листоноша» І.Якушенка, «Івасик-Телесик, або Пастка для Відьми» І.Щербакова,  «Пригоди Буратіно» О.Білаша, «Чарівна музика» М.Мінкова, «Як козаки змія приборкували» та «Зачарований чумак» І.Поклада, «Стійкий олов’яний солдатик»«Історія Кая і Герди» та «Дванадцять місяців» С.Баневича.

Як диригент-постановник дебютував у 2001 році, здійснивши на українській сцені першопрочитання опери М.Раухвергера «Червона Шапочка».

Диригент-постановник симфонічних та вокально-симфонічних концертних програм «Класика, яка завжди з нами» (2004), «Симфонічна феєрія» (2007), «Перлини музичної класики» (2008), «Музичні класики. Симфонічна абетка для дітей та їх батьків» (2011); балету "Майська ніч" Є.Станковича (2015).

Автор аранжування та оркестровки мюзиклу І. Поклада «Зачарований чумак».

Диригував оперно-симфонічними концертними програмами на гастролях колективу театру в Україні, Іспанії та Португалії, Естонії.

У 2007 році в місті Портімао (Португалія) під орудою Є.Воронка було здійснено виконання балету «Лускунчик» за участю трупи «Ballet de Madrid» легендарної танцівниці та хореографа Алісії Алонсо.

Навесні 2012 року в «Detroit Opera House» (США) диригував балетом «Лебедине озеро» П.Чайковського за участю всесвітньо відомого танцівника та хореографа Анхела Корельї (Angel Corella) та очолюваної ним трупи «Barcelona ballet» (Іспанія).

Як диригент симфонічного оркестру постійно і плідно співпрацює на сцені та в студіях звукозапису з зірками сучасної української естради. Серед найяскравіших творчих проектів у цьому жанрі, що відбулися за участю Євгена Воронка, –  виступ української співачки Руслани в ії власній концертній програмі «Дикі танці» на відкритті конкурсу Євробачення у Києві в 2005 році, неодноразові виступи з рок-гуртом «Океан Ельзи» та участь у багатосерійному телевізійному шоу «Зірки в опері» на телеканалі «1+1», де диригента об’єднала творча співпраця з такими яскравими особистостями як народна артистка України, солістка Віденської опери Вікторія Лук’янець, композитор Олексій  Рибников, українська зірка джазового співу Джамала, співаки Олександр Пономарьов, Сергій Пєнкін, Святослав Вакарчук, Валерій Харчишин та ін.