ОСМАН Ділявер Мідатович

диригент

З 1996 по 2000 навчався у Сімферопольському музичному училищі ім. П. І. Чайковського з класу труби.

У  2000–2005 навчався у Донецькій державній музичній академії ім. С. С. Прокоф'єва  у засл. арт. України, професора В. В. Подольчука з класу труби та засл. арт. України, професора П. М. Кравченка з класу оркестрового диригування. Після закінчення отримав диплом спеціаліста з кваліфікації викладача, артиста оркестру (ансамблю), диригента духового оркестру, концертного виконавця та здобув кваліфікацію магістра мистецтвознавства.

У 2003–2005 – артист сценічного оркестру  Донецького академічного театру опери та балету ім. А. Солов’яненка.

У 2004 став лауреатом Першого Міжнародного конкурсу трубачів ім. Мирона Старовецького (м.Тернопіль).

У 2006-2018 – артист оркестру Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, а також оперної студії НМАУ ім. П. І. Чайковського. Як артист оркестру гастролював у Великобританії, Швейцарії, Франції, Нідерландах, Бельгії, Естонії, Італії, Іспанії, Німеччині, Литві, Чехії, Туреччині та інших країнах.

Водночас у 2006–2010 навчався на кафедрі оперно-симфонічного диригування  Національної музичної академії  України  ім. П. І. Чайковського (клас нар. арт. України, професора В. М. Здоренка). Отримав диплом із відзнакою і здобув кваліфікацію диригента оперного та симфонічного оркестру. У 2010–2013 продовжив навчання в аспірантурі НМАУ ім. П. І. Чайковського на кафедрі оперно-симфонічного диригування. У роки навчання на сцені Оперної студії НМАУ ім. П. І. Чайковського здійснив постановки опер «Бояриня Віра Шелога» М. Римського-Корсакова (2010) та «Приборкування норовливої» В. Шебаліна (2011), а також диригував виставами:

«Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського,

«Царева наречена» М. Римського-Корсакова,

«Євгеній Онєгін», «Іоланта» П. Чайковського.

У  2015–2016 як запрошений диригент працював з Національним духовим оркестром України.

Від  2017 –  диригент  Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. У квітні 2018 дебютував як диригент-постановник і музичний керівник постановки сучасного балету  «Історії у стилі Танго» на музику А. П’яццолли, К. Е. Альмарана, К. Гарделя, Х. Родрігеса. У 2019 став диригентом-постановником балету «Легенда про вічне кохання» на музику Ф. Шуберта.   концертів «Нові мелодії Різдвяної ночі», «Жарти Купідона», «І знов труба мелодію заграє...» пам'яті Романа Стадника, концерту оперних шедеврів українською мовою «Рідна мова над світом співає», музично-драматичної вистави «Розстріляне Відродження».

У театральному репертуарі диригента – оперні, балетні вистави та освітні програми:

     «Ніч перед Різдвом» М. Римського-Корсакова,

     «Пригоди Буратіно» О. Білаша,

     «Як козаки змія приборкували» І. Поклада,

     «Пригоди Гекльберрі Фінна» Ж. Колодуб та Л. Колодуба,

     «Дванадцять місяців» С. Баневича,

     «Червона Шапочка» Р. Смоляра,

     «Стійкий олов’яний солдатик» С. Баневича,

     «Дюймовочка» Ю. Русинова,

     «Білосніжка та семеро гномів» Б. Павловського,

     «Лялька. Нова історія Коппелії» Л. Деліба,

     «Петрик і Вовк» на музику С. Прокоф'єва,

     «Карнавал тварин» на музику К. Сен-Санса,

     «Балетна абетка» циклу «Музичні класики для дітей та їхніх батьків»,

     «Хорова абетка» циклу «Музичні класики для дітей та їхніх батьків».

З оркестром та хором театру здійснив фондові записи: «Заповіт» Б. Лятошинського, «Заповіт» М. Вербицького, «Неофіти» М. Кузана (2018), кантата «За неї Господа моліть» (ч.1) Ю. Алжнєва  разом iз Муніципальною академічною чоловічою хоровою капелою ім. Л.М. Ревуцького (2019).

У березні-квітні 2019 диригував балетами «Легенда про вічне кохання» та «Історії у стилі Танго» на гастролях театру у Швейцарії.

Водночас у 2018-2019 – диригент Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України. З цим колективом здійснив постановки музичної казки С. Прокоф’єва «Петрик і Вовк» і балету П. Чайковського «Лускунчик» із пісочною анімацією та брав участь у Міжнародному інструментальному конкурсі Євгена Станковича (2018). 18 травня 2018 року виступив з оркестром у Меморіальному заході вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу, що відбувся у Києві на Софійській площі – було виконано камерну симфонію Д. Шостаковича "Пам'яті жертв фашизму і війни".

Викладацьку роботу розпочав у 2012 у Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. М. В. Лисенка як викладач класу оркестрового диригування та диригент симфонічного оркестру.

З 2018 є викладачем оркестрового класу Луганської державної академії культури і мистецтв, а з 2019 – викладачем диригування на кафедрi оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. 

Як диригент співпрацює з різними симфонічними оркестрами країни.