ГУМЕННИЙ-ПЕТРІВСЬКИЙ Михайло

соліст опери (баритон)

лауреат Міжнародного та всеукраїнських конкурсів

Закінчив Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського: диригентсько-хоровий факультет (2005, клас доц. Н.Величко) та вокальний факультет (2006, клас нар. арт. СРСР, проф. А.Мокренка). У 2009 закінчив асистентуру–стажування НМАУ ім. П.І.Чайковського (також у класі А.Мокренка).

У роки навчання брав участь у багатьох творчих змаганнях вокалістів, де отримав відзнаки, звання лауреата і дипломанта. Серед них:

Всеукраїнський відбірковий конкурс вокалістів «Марія Каллас. Гран прі»

(м. Львів, 2000, ІІІ премія);

Міжнародний конкурс «Мистецтво ХХІ століття» (Київ-Ворзель, 2006, ІV премія);

ІІ Всеукраїнський конкурс молодих вокалістів Теодора Терен-Юськіва 

(м. Львів, 2008, диплом);

ІV Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької

(м. Львів, 2009, диплом).

У 2010 – 2014  та від 2017 – соліст Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

У 2014 – 2017 співав у Німеччині.

У репертуарі КМАТОБ для дітей та юнацтва виконав партії у виставах: «Перси Тіресія» Ф.Пуленка (Директор театру, Жандарм), «Травіата» Дж.Верді (Маркіз), «Ріголетто» Дж.Верді (Марулло), «Карміна Бурана» К.Орффа (партія баритона), «Казка про царя Салтана» М.Римського-Корсакова (Посланець), «Король Дроздобород» Ю.Шевченка (Дроздобород), «Чарівна музика» М.Мінкова (Джек), «Дванадцять місяців» С.Баневича (Придворний), «Пригоди Буратіно» О.Білаша (Кіт Базіліо) та ін.

На сцені Національної філармонії України  брав участь у виконанні ораторіальних творів «Сцени з “Фауста” Гете» Р.Шумана (2010) та «Страсті за Матвієм» Й.С.Баха (2018).