Хореографічний фестиваль КМАТОБ-FEST-2014

 

У Київському театрі опери й балету для дітей та юнацтва пройшов фестиваль хореографічного мистецтва.
 


Організатори задумали КМАТОБ-FEST як значиму подію для розвитку сучасного танцю. Вони запросили передові українські танцювальні колективи, надавши їм можливість обміну досвідом, встановлення культурних зв’язків, виявлення й популяризації нових талантів.

Один з найвідоміших хореографів світового масштабу – Раду Поклітару – представив на фестивалі балет «Квартет – а – тет». Це своєрідна притча про психологічні ньюанси стосунків між людьми, розказана не лише мовою танцю, а й вражаючою музикою та сценічними ефектами. Атмосфера в залі часами навіть ніби електризувалася від емоційного напруження


Молодий танцювальний колектив LITSO Dance Company показав філософську постановку Артема Гордєєва Anima. Балет відобразив стадії духовного зростання людини – від усвідомлення причинно-наслідкових звязків та законів Всесвіту, до помірності, збалансованості душі.

На фоні сучасної мистецької ситуації в Україні, всюдисутніх реаліті-шоу та масового несмаку,  все побачене на КМАТОБ-FEST  виділялося високим професійним і художнім рівнем, естетичним, навіть філософським спрямуванням постановок. Таке мистецтво змушує думати, виховує, розвиває. А це якраз той культурний шар, який нам необхідно підтримувати й всіляко плекати. Слава Україні!


Щиро Ваш,
Мирослав Мельник