Свято сучасної хореографії

В столиці вперше пройде КМАТОБ-FEST

З 7 по 12 квітня в Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва триватиме перший фестиваль хореографічного мистецтва “КМАТОБ-FEST-2014”. Для тих, хто займається танцями, влаштують майстер-класи з класичної і сучасної хореографії. А глядачів запрошують на концерти, на яких будуть і цікаві прем’єри.

  КМАТОБ-FEST
Коли: 11 і 12 квітня о 19.00

Де: Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей і юнацтва, вул. Межигірська, 2
Вартість квитків: 80-200 грн
Інформацію про майстер-класи шукайте на сайті www.musictheatre.kiev.ua/ua/performance/ktbfest


Фестиваль, ініційований театром опери і балету для дітей і юнацтва, покликаний познайомити широку аудиторію з актуальними напрямками танцю. “Сучасне хореографічне мистецтво активно розвивається, яскравим прикладом є “Київ модерн-балет”, який виступає в нашому театрі вже два роки,— розповів директор театру Юрій Щур.— Воно має зайняти свою повноцінну нішу, чому і сприятиме наш фестиваль”. Творчим керівником КМАТОБ-FESTу став балетмейстер і провідний соліст трупи “Київ модерн-балет” Олексій Бусько, який обіцяє в майбутньому зробити фестиваль міжнародним. Цьогоріч програма КМАТОБ- FEST складається з двох частин. Для професійних танцівників чотири дні проводитимуться обмін досвідом і майстер-класи провідних педагогів кількох напрямків. Класичний танець представляє народний артист України Сергій Бондар, народна артистка України Олена Філіп’єва і заслужений артист України Анатолій Козлов. Артем Гордєєв та Олена Долгіх з авторської лабораторії сучасного танцю LITSO Dance Company зосередяться на розкритті внутрішнього потенціалу під час танцю та засобах емоційного впливу через тіло, Василь Козар з KDT (Kozаr Dance Theatre) поділиться особливостями авторського стилю у сontemporary dance, а Олексій Бусько продемонструє, як гармонійно змінювати рівень тіла завдяки танцювальній технології flying low. Записатися на майстер-класи можна до 6 квітня.


11 і 12 квітня шанувальників сучасної хореографії запрошують на вистави фестивалю. У суботу покажуть балет на одну дію “Пори року” на музику Олександра Родіна у постановці Олексія Бусько. А також — прем’єру балету NiK від Kozаr Dance Theatre. “Це історія хлопця Нарциса і дівчинки Кактуса, прихильності якої він добивається,— розповів хореограф-постановник Василь Козар.— Побутова історія закоханої пари показана по-новому, засобами сучасної хореографії, а втілюватимуть її десять учасників нашої трупи”. В неділю глядачів очікує постановка “Квартет-а-тет” від “Київ Модерн-балету” та ще одна прем’єра — балет “ANIMA” у виконанні LITSO Dance Company. “Постановка розповідає про дорослішання душі,— говорить автор Тетяна Хижняк.— Про те, як людина проходить певні життєві уроки, навчається жити в гармонії з власною душею”. Завершить КМАТОБ-FEST цього ж вечора дивертисмент сучасної хореографії — номери від усіх учасників фестивалю.

 

Марія КАТАЄВА “Хрещатик”