Чому чоловіки гинуть...

У Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбувся фестиваль, на якому дивували мистецтвом танцю кращі українські та іноземні представники цього жанру. «КМАТОБ-FEST» набуває обертів, і цьогорічний є цьому підтвердженням.

Художній керівник фестивалю Олексій Бусько ідею побудови програми висловив так: «У житті так складається, що інтерпретація важливіша за саму подію, і всі люди поділяються на два типи: одні інтерпретують події, інші – їх створюють».

Думаю, що ці слова іможуть бути ключовими у переданні відчуттів, які винесли глядачі після перегляду однієї з найяскравіших вистав, що має філософську назву «Деякі чоловіки мають померти». І все це у форматі перформансу під мелодію світових хітів та в супроводі українських музикантів – за оригінальною ідеєю та під керівництвом Томаса Меттлера (Швейцарія) –у співпраці з танцівниками й акторами зі Швейцарії, Великобританії та України. Серед зіркового складувиконавців ролей є й Олексій Бусько, і Томас Меттлер. А сама вистава вразила публіку глибинною драматургією та розумінням усіх тонкощів психології чоловічих стосунків, які виникають в екстремальних ситуаціях та можуть бути останніми миттєвостями життя людини.

Вразила гра акторів, вразив музичний супровід, у якому вінок світових хітів оздобила своїм виконанням українських автентичних пісень вокалістка Наталя Хоменко. Вразив суцільний креатив і несподівані імпровізації, до яких актори залучали глядачів із залу. Красивих дівчат чоловіки-актори запросили на сцену і танцювали з ними як востаннє.

Кожен присутній відчув цю енергетичну хвилю та емоції, які випромінювали артисти, що у фіналі довели глядачів до сліз і позитивного емоційного стресу.

А в основу сценарію автор заклав декілька простих запитань, на які мовою танцю відповів так глибоко і метафорично, що, як кажуть, душу вивернуло…

Що таке чоловік? Чого понад усе боїться? Хто з чоловіків заслуговує на смерть? Заради чого варто вмирати? Чи помирає людина, коли помирає любов? Як жити перед лицем смерті? Скільки разів треба померти, щоб стати чоловіком? Чи можете ви сміятися над смертю? Наскільки смішною може бути людина? І коли ти востаннє сміявся над собою, чоловіче?– оце і є той перелік запитань, на які просто геніально дали відповідь і режисер, і вся акторська трупа.

А так глибоко і тонко відчути наш біль стосовно подій, що відбуваються на Сході, може не кожен чоловік. Це під силу лише духовним та обдарованим людям, яких виховано в цивілізованому світі.

«Віват, Маестро!» –вибухнув зал.

Леся Самійленко

Фото Яна Машталіра