П’ять вистав про вічне

27 та 28 квітня на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва відбудеться Міжнародний фестиваль хореографічного мистецтва «КМАТОБ-FEST-2016». Нагадаємо, цей форум проходитиме вже втретє, але вперше — відбуватиметься у статусі міжнародного (серед його учасників, окрім вітчизняних виконавців, будуть відомі майстри сучасного танцювального мистецтва з країн Західної Європи).

— У програмі  буде представлено п’ять вистав, — розказав «Дню» Богдан СОБУЦЬКИЙ, заступник директора  Київського театру опери і балету для дітей та юнацтва. — Тематика  розмаїта, однак усі вистави можна назвати роздумами про вічні проблеми, близькі кожному, про взаємозв’язок особистості з оточуючим світом.   Однією з подій фесту стане створений в Україні знаним хореографом із Швейцарії Томасом Меттлером перформанс Some Men Must Die («Деякі чоловіки мають померти»), який виконають танцівники, актори та музиканти з різних країн.

Цікавими для глядачів будуть і сучасна танцювальна вистава Adur («Адур») іспанського балетмейстера з Країни Басків Хорхе Хауреѓі Аллюе, яка здійснена у співпраці з танцівниками з різних київських колективів; постановки наших співвітчизників — прем’єра This Is Jazz Jam  («Це джаз джем») популярного колективу Apachе Crew під керівництвом Анатолія Сачівка, і танцювально-театральна вистава  «Коридор» киянина Юрія Пристаєцького (її вперше показали на останньому «Гоголь-фесті»). На ідею створення перформансу хореографа надихнув відомий англійський театр DV8 та одна з його телевистав Strange Fish. «Коридор» — це філософська хореографічна вистава про вічні проблеми, близькі кожному, та спроба зрозуміти, що в цьому житті важливо, а що — марнота.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»