Дива музики травневої ночі Є.Станковича

Afisha Majska Nich New A4

«Майська (травнева) ніч» – повість Миколи Гоголя з циклу повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки». За сюжетом, на сільській вулиці збираються всі, хто хоче повеселитися. Тут і Галя зі своїм коханим Левком, і п`яний Каленик, який танцює з дівчатами. От тільки появі Голови не всі раді, адже він залицяється до дівчини свого сина – Галі.

На село опускається ніч, а вночі чого тільки не станеться, і не завжди зрозумієш: де правда, а де мара. Надумали парубки пожартувати над Головою, щоб не чіплявся він до їхніх дівчат. Тут все і починається: і свиняча пика, що заглядає до Голови у вікно, і відьми, що влаштували свій шабаш і знущаються з Панночки. Голова ганяється за порушниками спокою, але все марно: парубки наводять жах на Голову та його почет. Втомлений від пригод Левко приходить до ставка, лягає на хвилинку і засинає. Бачить він дивний сон: у ставку кружляють Русалки і серед них – Панночка, яка жаліється Левкові на знущання злої Відьми – своєї мачухи. Панночка просить Левка вказати, хто Відьма, і назавжди припинити її страждання. Левкові вдається впізнати Відьму, і щаслива Панночка, щоб віддячити, передає йому для Голови сувій з печаткою – це наказ, що має допомогти Левкові бути зі своєю коханою. Дрімота зникає, і тут парубка хапають десятники з Головою. Левко подає записку, яка містить наказ одружити Левка і Ганну. Голова обіцяє виконати доручене, а Левко повертається до хати і, перехрестивши у віконці сплячу Ганну, повертається додому, на відміну від п’яного Каленика, що все ще шукає і не може знайти своєї хати.

Виставу зустріли дуже тепло і особливо було приємно спостерігати як зриваються в аплодисментах діти, адже їх було ледь не половина залу. Переконлива гра артистів балету, чарівна музика Євгена Станковича і дива чарівної травневої ночі наповнили присутніх магією дійства.

«Я впевнений, що фольклор – це кров нації, і спілкування з його зразками обов’язково збагатить Вас. Дуже сподіваюся, що Ви вийдете після цієї вистави з посмішкою і красивою мелодією в душі, з коханням у серці, з відчуттям добра і гармонії», – говорить про виставу балетмейстер-постановник Віктор Гаченко.

Євген Станкович – композитор, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Один з найвидатніших композиторів сучасності, визнаний лідер української композиторської школи. Він є автором творів у різноманітних жанрах. У творчому доробку композитора – 6 симфоній, 9 камерних симфоній, опери «Коли цвіте папороть» і «Rustici», 6 балетів, велика кількість ораторіальних, камерно-вокальних, інструментальних творів, музика до драматичних вистав та більш як 100 фільмів. Євген Станкович відзначений багатьма почесними званнями та нагородами. Твори композитора звучать у концертних залах Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Китаю, Філіппін та країн Східної Європи.

Текст підготувала Ніна Маловичко