Роздуми про сучасність мовою хореографії

В столиці пройде «КМАТОБ-FEST-2015»

 

У Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей і юнацтва вдруге влаштовують фестиваль хореографічного мистецтва. За два вечори на сцені покажуть чотири постановки від провідних колективів.

Наталка ГАЙ |спеціально для «Хрещатика» Фото Сергія ЄфановаФормат фестивалю трохи видозмінився: організатори відмовилися від майстер-класів для учасників, що проводили минулоріч, і зосередилися на виставах. Темою 
«КМАТОБ-FEST-2015» став пошук життєвих цінностей особистості у швидкоплинному сьогоденні, відображений мовою сучасної хореографії. За словами художнього керівника фестивалю Олексія Буська, глядачам представлять балети-роздуми, які акцентуватимуть увагу глядачів насамперед на проблемах людини у сучасному світі.

фестиваль
 
«КМАТОБ-FEST-2015»

Коли: 27 і 28 травня о 19.00
 
 
Де: Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей і юнацтва, вул. Межигірська, 2
 
Вартість квитків: 20-240 грн
 

27 травня фестиваль відкриє вистава «Видіння Рози» у постановці Олексія Буська на музику Олександра Родіна. У репертуарі театру вона з’явилася торік у червні. На її створення хореографа надихнув легендарний балет «Російських сезонів Дягілєва» «Видіння троянди» («Le Spectre de la rose») — історія про дівчину, яка заснула після першого в житті балу і уві сні танцювала з примарою троянди. В постановці ж Олексія Буська Розою звуть невиліковно хвору дівчину, мати якої щодня ставить їй стару платівку — єдине, що може заспокоїти дочку. «Це один день з життя дівчинки, що є заручницею власного тіла, та її матері, яка самовіддано присвячує життя дочці»,— розповів балетмейстер. Після антракту представлять дебют — балет «МЕГАПОЛІС» у постановці Анатолія Савчівка від колективу «Apache Crew». «Це історія уявного міста, в якому діють характерні люди, яких ми звикли бачити в житті,— зауважує Анатолій Савчівко.— У балеті показується, як між ними виникають зв’язки, як вони живуть і спілкуються». Зокрема це стосунки поза межами комфорту: кохання і байдужість, дружба і дивацтво, як часто егоїзм призводить до самотності, і скільки важливого проходить повз нас у великому місті. У виставі задіяно 23 танцівники, які демонструватимуть різні сучасні стилі хореографії (як хіп-хоп чи хаус), а музичним супроводом є альбом відомого британського діджея Bonobo.


У другий день фестивалю, 28 травня, представлять виставу «Священна весна» на музику балету Ігоря Стравінського в авторському прочитанні хореографа Кристини Шишкарьової. Прем’єра постановки відбулася в Дніпропетровському оперному театрі, кияни ж побачать її вперше. Виконавці — артисти творчої лабораторії сучасного танцю Тotem Dance Group та актор театру «Дах» Максим Демський. «Це вистава проти релігійного фанатизму, вона показує, як людина, яка володіє знаннями, може нав’язати культ менш розвинутій цивілізації, через жагу влади перевернути традиційні звичаї і порядки життя»,— розповідає Кристина Шишкарьова. В основі сюжету — історія вигаданого племені, до якого приходить чужинець і насаджує придумані ним вірування. Протистоїть йому лише одна тендітна дівчина. Після антракту глядачів чекає «Довгий різдвяний обід» — балет на музику Антоніо Вівальді за мотивами однойменної п’єси Торнтона Уалдера у постановці балетмейстера, засновника «Київ модерн-балету» Раду Поклітару. Сюжет оповідає про 90 років з життя родини Байярдів, що проносяться у вигляді різдвяних обідів. «За столом змінюються покоління, що демонструє швидкоплинність життя,— поділився хореограф.— Це балет-роздум про те, як ми живемо, чим наповнюємо свої хвилини, години, роки, і що, можливо, варто пошукати сенс для кожної миті існування на землі». Завершить «КМАТОБ-FEST» цього ж вечора дивертисмент сучасної хореографії — номери від усіх учасників фестивалю