Історія боротьби крізь пісні і пластику

Виставу «Повертайся живим» вперше показали 29 листопада — якраз напередодні трагічних подій, що трапилися рік тому. Вона ще раз нагадує, що варто бути пильними, обирати, кого слухати і кому довіряти та не перетворюватися на «інформаційний смітник».

До річниці Революції гідності в Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбулася прем’єра постановки «Повертайся живим», яку автори називають містерією сучасності. Головний герой — юнак, який разом з народом проходить шлях від мирного життя до революції, віддає свої сили для його прозріння — і все це під проникливий спів сестер Тельнюк.


полоса

Спочатку була музика — на творчість Галини та Лесі Тельнюк (а особливо на пісню «Повертайся живим» на слова Ірини Цілик, яка вже стала присвятою українським воїнам) звернув увагу в. о. художнього керівника театру Віталій Калітовський та запропонував створити на основі пісень театральне дійство. Задум втілював в життя режисер Дмитро Тодорюк: він намагався зробити не просто концерт, а розповісти історію. В центрі вистави — герой нашого часу, звичайний український хлопець. Під час революції він намагається застерегти людей від впливу телебачення, яке зомбує, уособлює зло — «не тих поводирів слухаєте». Народ прозріває і піднімає дух героя, який віддав вже всі свої сили,— вони єднаються у бажанні перемогти.

виставка
полоса
Містерія сучасності «Повертайся живим»

Коли: 10 грудня о 19.00

Де: Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва, вул. Межигірська, 2

Вартість квитків: 30-150 грн
полоса


На сцені — мішки, що нагадують барикади, за ними — симфонічний оркестр, а по боках — «янголи-поводирі», сестри Тельнюк, які супроводжують все дійство піснями. Тому, в першу чергу, містерія зацікавить шанувальників їх творчості. В деяких сценах з’являється хор, він же грає роль народу, а головними виконавцями стали студенти Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря Лев Чорний (Герой) та Ксенія Стеценко (Кохана). «Для мене важливо було, щоб солістами були саме студенти,— підкреслює Дмитро Тодорюк.— Адже з них розпочався Євромайдан, вони були рушійною силою революції і першими відчувають зміни». До музичної вистави увійшло 17 номерів — пісні на вірші Тараса Шевченка («Тече вода з-під явора», «І мертвим, і живим» та ін.), Оксани Забужко («Цілунок», «Мої предки» та ін.), на завершення звучить «Повертайся живим». «Нас надихнув Майдан, багато пісень було створено під час цих подій»,— розповідає автор музики і виконавиця Леся Тельнюк. На думку її сестри, ця «вистава-світло» покликана дати глядачам надію на майбутнє. «Всі занепокоєні, що ж буде далі, але спокій і мир повинен оселитися в кожному з нас,— вважає Галина Тельнюк.— Нам варто повірити у вільну країну, працювати над собою, піднімати свій дух — і все буде добре».

Марія КАТАЄВА. Фото Володимира УЛЬЯНОВА | «Хрещатик»