КМАТОБ-FEST-2014

Сьогодні мова буде про хореографію. Точніше про один із небагатьох танцювальних фестивалів в Україні – «КМАТОБ-FEST-2014».

з 7 по 12 квітня усі бажаючі могли доторкнутися до сучасного хореографічного мистецтва, який проходив у Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей та юнацтва. У рамках заходу проводилися танцювальні майстер-класи від провідних українських хореографів, на яких кожен міг навчитись чогось нового. А також 11-го та 12-го квітня на сцені виступили професійні танцівники зі своїми програмами. Зокрема, це були балети на одну дію Олексія Бусько, Василя Козаря, Артема Гордєєва та Раду Поклітару. 

«Пори року». Балетна постановка Олексія Бусько, в якій разом із Анастасією Харченко він виконав головну роль. Це просто історія кохання двох людей зображена за допомогою музики, пластики і акторської майстерності. Вони розповіли про життя таке, як воно є: від першого знайомства, закоханості до створення сім’ї, частих сварок, алкоголю та можливого розлучення. Ідея не нова, проте виконана танцівниками настільки проникливо, що не лишила байдужим нікого. Цікаво, що хореографію доповнював відеоряд, який повніше розповідав глядачам про стосунки пари. Також сподобалося, що музика була живою, її виконував оркестр безпосередньо на сцені під час виступу танцівників.

«Anima». Душа зростає. Це цікава філософська історія про самопізнання та духовне зростання головного героя, виконана учасниками колективу LITSO Dance Company. Хореографом та постановником став Артем Гордєєв, один із засновників вищезазначеного танцювального колективу. У постановці головний герой пізнає себе і свій внутрішній світ. Душа його зростає за законами Всесвіту.

«Квартет-а-тет». Деякою мірою унікальна постановка для українського глядача від відомого українського хореографа – Раду Поклітару. Це чотири герої, музика Ада Мааса та гра світла і тіні. Завдяки тому, що танцівники більшу частину балету танцювали за натягнутим полотном створювався ефект танцюючих тіней, що одразу ж викликало захват та інтригу стосовно того, що буде далі. Незвичним виявився і фінал, в якому героїня зв’язала іншим трьом учасникам руки і ноги «пасками». У постановці вражають не лише психологічні нюанси, а й виконання та підхід Раду до створення такого роду дійства. 

«NiK». Хореограф та постановник – Василь Козар. Ролі в балеті виконали актори театру «Kozar Dance Theatre». Ця історія – це тонка паралель між квітами та людськими якостями. Чоловіка у ній ототожнює Нарцис, який уособлює самозакоханість та егоїзм, а Кактус – це дівчина, яка залежно від ставлення чоловіка до неї може або цвісти, або навпаки ставати грубішою та менш впевненою у собі. Чи може перетворитися дівчина із Кактуса у прекрасну Троянду і показав у своєму балеті Василь Козар. 

Текст: Діана Андрусенко

Фото: Катерина Ільченко